Spotkania TRIODY - reaktywacja

Teoria lamp elektronowych, techniki próżniowe, zagadnienia konstrukcyjne. Nic dodać, nic ująć. Wszystko o lampach.

Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp

Awatar użytkownika
MalKontent
375...499 postów
375...499 postów
Posty: 450
Rejestracja: śr, 8 marca 2006, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: MalKontent »

Kłaniam się po kilkuletniej przerwie, spowodowanej dość ciężkimi sprawami rodzinnymi.

Chętnie bym obejrzał znów parę gąb i uścisnął parę dłoni, aczkolwiek zaiste niemrawo ten wątek się rozwija.
W tym świetle podsumowanie kol. ankowalik jest akurat dosyć trafne, niestety :P

Lokalizacja pzy Próżnej jest świetna, bardzo blisko do różnych węzłów komunikacyjnych dla osób spoza WarSzafy, jestem jak najbardziej za.
Jak mogę pomóc?

Pozdrawiam
Staszek
Haha! Ten arszenik był zatruty!...
Awatar użytkownika
Alek
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1566
Rejestracja: wt, 2 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Świat

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Alek »

Szanowne Koleżanki i Koledzy z dawnych spotkań w "Triodzie" przy ul. Bema na warszawskiej Woli,
Uprzejmie informuję, że w dniu 23 czerwca b.r. w Warszawie przy ul. Ratuszowej 11 na terenie Instytutu Tele- i Radiotechnicznego odbędzie się pierwsze inauguracyjne spotkanie miłośników starej radiotechniki. Spotkanie to będzie kontynuacją spotkań, które odbywały się regularnie przy ul.Bema i będzie miało miejsce w sali 216 (stary przedwojenny budynek wzdłuż ul. Ratuszowej 11), która to sala była studiem telewizyjnym w 1952 r.
Start o 9:00.

Formuła tego spotkania będzie następująca:
1)spotkanie to będzie bardziej organizacyjne, z uwagi na dłużą przerwę, jaka miała miejsce
2)z uwagi na fakt, że jest jeszcze niemal miesiąc proszę o informację, kto chciałby w tym spotkaniu wziąć udział. Jest to o tyle ważne, że sala będzie wynajęta i konieczne będzie zebranie pieniążków na opłacenie tej sali przy wejściu (tak jak miało to miejsce na ul. Bema). Dlatego na deklarację, kto chce wziąć udział, czekam w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 czerwca. Wtenczas wiedząc, ilu będzie uczestników ustalimy wysokość opłaty za udział w spotkaniu. Dla transparentności podaję, że godzina wynajmu tej sali kosztuje 45zł+ VAT.
2a) tych, którzy chcieliby przedstawić prezentację multimedialną proszę o wcześniejszą informację, odnośnie tematu i czasu wystąpienia. Jest to o tyle ważne, że zawczasu będę musiał jakoś ogarnąć rzutnik lub wymyślić alternatywne rozwiązanie. Ponadto będę mógł wówczas poinformować o programie na to spotkanie.
3)spotkanie to będzie się różniło się od poprzednich tym, że nie przewidujemy (przynajmniej w tym pierwszym terminie) atrakcji kulinarnych. Z tego względu proszę o przygotowanie sobie kanapek i napojów we własnym zakresie.

Ponieważ podanie ws.wynajmu sali już zostało złożone, podany wyżej termin nie jest już żadnym pobożnym życzeniem, lecz realnym terminem spotkania.

Pozdrawiamy,
Mieczysław Laskowski i Aleksander Zawada
Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3807
Rejestracja: wt, 8 kwietnia 2003, 08:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: gsmok »

Jestem oczywiście chętny :D
Pozdrawiam
Grzegorz Makarewicz 'gsmok'
Awatar użytkownika
Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1863
Rejestracja: pn, 15 maja 2006, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Jado »

Ja chętnie też się spotkam z kolegami :-) Zwłaszcza, że mam rzut beretem od Instytutu ;-)
Pozdrawiam

Jado.

"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu"
Awatar użytkownika
ECC83
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1046
Rejestracja: ndz, 15 czerwca 2014, 08:56

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: ECC83 »

Ja również zgłaszam moją obecność.
Awatar użytkownika
anka
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1292
Rejestracja: ndz, 28 czerwca 2009, 00:24

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: anka »

Wspomniałem Panu prof. Hahnowi o próbie reaktywacji Spotkań na terenie ITR-u.Profesor "dopuszcza" możliwość odwiedzenia "Triody"
anka
atom1477
375...499 postów
375...499 postów
Posty: 485
Rejestracja: śr, 28 listopada 2007, 17:31

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: atom1477 »

Nie wiem czy dam radę się wybrać, ale mogę zapłacić tak czy tak. Więc doliczcie mnie do listy :D
Odbiornik TV na 2 tranzystorach/lampach: Prima II/Prima III:
viewtopic.php?f=16&t=29213
cirrostrato
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 5266
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: cirrostrato »

Oczywiście będę. Pan Profesor Hahn był przewodniczącym komisji egzaminacyjnej (na Wydziale Elektroniki PW obroniłem pracę magisterską w 1976r) i to on, po wcześniejszym przepytaniu mnie przez członków komisji, osobiście zadał mi proste pytanie ,,jak się mierzy twardość metali'' (technologia materiałów była chyba na drugim semestrze), odpowiedziałem podobno idealnie ale w Technikum Kasprzaka dostałem z tego lufę i na poprawę wykuć na blachę(!) musiałem więc temat zapamiętałem na lata.
Jeśli masz kwadrę wnucząt i przechodząc na emeryturę wydaje ci się, że będziesz miał mnóstwo wolnego czasu, to ci się wydaje....
Marek 1974
100...124 posty
100...124 posty
Posty: 105
Rejestracja: pt, 27 lutego 2015, 22:42
Lokalizacja: PWA

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Marek 1974 »

Też bym chętnie przyjechał i poznał osobiście kolegów z forum, chociaż mam niski staż na forum, ale z kilkoma kolegami znam się od lat z innych for. A wiedzą, że jak załapię temat techniczny, to nagadać się potem nie możemy. Godzina trochę wczesna, z PWA to będę musiał z domu o 4.00 wyjechać, ale co się nie da, jak się da. W każdym razie dam znać, jak się zdecyduję.
ed_net
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1046
Rejestracja: czw, 8 stycznia 2009, 21:04

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: ed_net »

Witam !
Gratulację dla Kolegów Alka i Mieczysława za podjęcie trudu wznowienia spotkań wielbicieli starej radiotechniki .
Dla mnie tylko trochę niefortunny termin bo akurat ląduje w niedzielę 23 na Okęciu po pobycie w Grecji i raczej nie zdążę na spotkanie .
Terminu lotu nie mogę przełożyć , ale mam nadzieję , że to jest pierwsze po przerwie spotkanie i w następnych będę mógł uczestniczyć .
Ale ponieważ będę z Wami całą duszą to proszę Alku podaj na priv numer konta to wspomogę te kilkadziesiąt złotych tak jak bym uczestniczył .
Pozdrawiam Edward
Marek 1974
100...124 posty
100...124 posty
Posty: 105
Rejestracja: pt, 27 lutego 2015, 22:42
Lokalizacja: PWA

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Marek 1974 »

Alek, wpisz mnie na listę uczestników. Jak nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to przyjadę. W ostateczności najwyżej niepotrzebnie spalę 20 l ON.
Dla formalności spotkanie ma miejsce w budynku przy ul. Ratuszowej 11 sala 216. Mam nadzieję, że można tam wejść w sobotę normalnie, bez pobierania przepustek na wejście.
Awatar użytkownika
Alek
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1566
Rejestracja: wt, 2 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Świat

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Alek »

U nas nie ma przepustek, są tylko wpisy na wejściu. Tak jest w dni powszednie.
Awatar użytkownika
Romekd
moderator
Posty: 6366
Rejestracja: pt, 11 kwietnia 2003, 23:47
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Romekd »

Witam
Alku, ja również chętnie wezmę udział w takim spotkaniu, jeśli nie zgłosiłem się zbyt późno. Jeżeli możesz, dopisz mnie jeszcze do listy.

Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ  Ω  μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ − ∞ α β γ ρ . . . .
Awatar użytkownika
Alek
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1566
Rejestracja: wt, 2 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Świat

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: Alek »

10 czerwca jeszcze nie minął, a zatem jak najbardziej zmieściłeś się w czasie :D
atom1477
375...499 postów
375...499 postów
Posty: 485
Rejestracja: śr, 28 listopada 2007, 17:31

Re: Spotkania TRIODY - reaktywacja

Post autor: atom1477 »

Kiedy dostaniemy dane do robienia wpłat?
Odbiornik TV na 2 tranzystorach/lampach: Prima II/Prima III:
viewtopic.php?f=16&t=29213
ODPOWIEDZ