Generator PG-20

Układy półprzewodnikowe pełniące ważne funkcje pomocnicze w układach lampowych.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Awatar użytkownika
kubafant
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Re: Generator PG-20

Post autor: kubafant »

Super, że odgrzałeś ten temat po latach - dzięki temu trafiłem na niego i mogłem przeczytać opis Twoich arcyciekawych bojów o powrót do służby tego inwalidy z Zopanu. Bardzo cenię takie podejście - metodyczne szukanie usterek i ich przyczyn, które zawsze daje najlepsze i najpewniejsze rezultaty, zamiast (popularnego ostatnio - znak czasów i zaniku kultury technicznej :() wymieniania wszystkiego jak leci (np. kondensatorów) na pałę.

Gratuluję też samego generatora. Mimo, że strasznie nowoczesny jak na moje standardy to bardzo mi się podoba :)

Pozdrawiam!
Jakub

Awatar użytkownika
Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Re: Generator PG-20

Post autor: Jado »

Dzięki Kuba :-)

Rzeczywiście ilość nagromadzonych usterek w tym urządzeniu zadziwia - pochodzi on z demobilu wojskowego, może kolejne roczniki kadry wojskowej o różnym stopniu kultury technicznej doprowadziły go do takiego stanu? Z usterek widać, że kręcono jego gałkami na wszystkie strony :?
Dzięki mojemu uporowi, a także pomocy nieodżałowanego kolegi Włodka (Akordeonisty), udało się go w końcu postawić na nogi.
Konstrukcja jego jest iście pancerna - blachy aluminiowe o grubości 3mm - jak również ówcześnie praktykowany sposób budowania urządzenia, gdzie mamy szkielet metalowy z wsuwanymi z 4 stron blachami osłaniającymi - po ich zdjęciu jest dostęp z 4 stron do bebechów urządzenia.
Jednak ze względu na duża wagę trochę ciężko nim manipulować, stąd zdecydowałem się na dodanie nóżek-kółek - bo na stole ze względu na rozmiary się nie mieścił.
Ten wątek liczy ponad 100tys odsłon i zastanawiam się, czy rzeczywiście był tyle razy czytany :shock: czy to boty nabiły licznik?
Pozdrawiam

Jado.

"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu"

ODPOWIEDZ