Zniknęły lata???

Na umieszczone tutaj wątki niechaj spadnie zasłona milczenia. Ponieważ formalnie 'nie istnieją' naprawdę nie ma sensu się nimi zajmować.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, Piotr

al66

Zniknęły lata???

Post autor: al66 » wt, 28 listopada 2017, 11:04

Nie wiem czy temat do odpowiedniego działu(może powinien być w TVRETRO) ale chodzi o telewizję.
Studiując historie polskiej telewizji doszedłem do dziwnego wniosku:
TVP rozpoczęło nadawanie w 1952 roku , za to pierwsze odbiorniki zostały produkowane od 1955 roku !!!
Wszędzie tak piszą i to jest udowodnione.
I pytanie: Gdzie się podziały/co się działo przez te 3 lata nadawania telewizji???
Ktoś chyba musiał produkować jakieś odbiorniki?
Jeśli tak to kto i jakie?
Dlaczego nigdzie nie ma o nich NIC wspomniane?
Bo nie wierze że społeczeństwo głupie odbierało telewizje przez pierwsze 3 lata za pomocą radia ?!
Po prostu NIE WIERZE !!!! Nie ma bata! Musiaby być produkowane jakieś telewizory tylko kto i dlaczego je przed nami ukrywa ??? Nie możliwe żeby żaden odbiornik ani żaden dokument się nie zachował!
Chyba że były aż tak nieudane że taka porażka musiała być zatajona i nie mogła wyjść na światło dzienne?
Albo był to za duży sukces żeby inne państwa mogły sobie darować ale co ? Zrobili najazd, spalili wszystkie odbiorniki, dokumentację, gwarancje, schematy i wszystko też ?? To raczej mało prawdopodobne.
Ktoś mi wyjaśni co się stało !!!

Zablokowany