Ciekawy wywiad

Problematyka audiofilska oraz zagadnienia dotyczące NIELAMPOWEGO sprzętu audio.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Awatar użytkownika
Romekd
moderator
Posty: 5347
Rejestracja: pt, 11 kwietnia 2003, 23:47
Lokalizacja: Zawiercie

Ciekawy wywiad

Post autor: Romekd »

Czołem.
Kilka dni temu miałem okazję obejrzeć i posłuchać ciekawego wywiadu z Panem Kazimierzem Monkiewiczem, zamieszczonego na kanale "Zabytki techniki" portalu YT. Pan Kazimierz jest inżynierem elektronikiem i w wywiadzie opowiada o swojej wieloletniej pracy w COBRESPU (Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Elektronicznego Sprzętu Powszechnego Użytku), gdzie, między innymi, zajmował się opracowywaniem prototypów urządzeń audio, charakteryzujących się dobrymi parametrami, świetnym brzmieniem i nowatorską, jak na tamte czasy konstrukcją (w filmie pokazane zostały niektóre ich schematy, drukowane kiedyś w czasopiśmie "AUDIO VIDEO"). W tle można dostrzec wzmacniacze lampowe jednego z naszych forumowych Kolegów.
Niektóre z wygłaszanych przez Autora wywiadu poglądów mogą wydawać się "dyskusyjne" lub wręcz kontrowersyjne (na pewno dla kilku użytkowników naszego Forum), ale moim zdaniem warto ich posłuchać, gdyż zawierają ciekawe informacje z historii naszej krajowej "elektroniki audio". Poniżej link do wywiadu.

https://www.youtube.com/watch?v=MZET2OEqa1o

Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ Ω μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ − ∞

bratyslaw
375...499 postów
375...499 postów
Posty: 379
Rejestracja: pt, 22 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: Parczew

Re: Ciekawy wywiad

Post autor: bratyslaw »

Oglądałem ten wywiad jak i poprzednie z byłymi konstruktorami i projektantami ówczesnych urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Również rzucił mi się sprzęt Haiku Audio, tym bardziej, że zakupił taki mój kolega ;) Polecam obejrzeć tym, którzy psioczą na jakość lub niedoróbki układowe w polskich sprzętach, po części jest to wyjaśnione. Mam kontakt z byłym projektantem z Unitry Lubartów, rozmowy z nim są również interesujące, niektórych (a może nawet większości) rzeczy nie dowiemy się z Internetu. Polecam również obejrzeć/wysłuchać wywiadu z Panem Zygmuntem Witortem, synem Aleksandra na kanale "Reduktor Szumu" (książki autorstwa P. Aleksandra nie zdążyłem jeszcze oddać do biblioteki od czasu szkoły podstawowej :roll:).

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Krzysztof_M
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 364
Rejestracja: wt, 17 października 2006, 09:14

Re: Ciekawy wywiad

Post autor: Krzysztof_M »

Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się zarówno wspomnieniami o Witorcie jak i wywiad z konstruktorem z COBRESPU.
Co do tła do wywiadu z Panem Kazimierzem Monkiewiczem - mam wrażenie, że to jest jakieś pomieszczenie odsłuchowe w jakimś salonie, sklepie itp.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

brencik
75...99 postów
75...99 postów
Posty: 82
Rejestracja: ndz, 14 stycznia 2018, 20:47

Re: Ciekawy wywiad

Post autor: brencik »


ODPOWIEDZ