Kondensatory elektrolityczne w sprzęcie audio.

Problematyka audiofilska oraz zagadnienia dotyczące NIELAMPOWEGO sprzętu audio.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, Piotr

Awatar użytkownika
Marek7HBV
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Kondensatory elektrolityczne w sprzęcie audio.

Post autor: Marek7HBV » czw, 7 listopada 2019, 16:32

Wartość pojemności,napięcie pracy oraz maksymalna temperatura są czytelne,ale nazwa lub logo producenta Kolega skrywa.Czyżby Panasonic oszczędzał na farbie? :lol:

Wiech
500...624 posty
500...624 posty

Post autor: Wiech » pt, 8 listopada 2019, 09:51

Nie widziałem Panasonica z logiem, tam jest podawana seria np NHG lub inna np FR - seria o niskim ESR, która jest na kondensatorach pokazanych przez Kolegę.

Pozdrawiam
Wiesław

Awatar użytkownika
Romekd
moderator

Post autor: Romekd » pt, 8 listopada 2019, 13:55

Czołem.
Przyznam, że ja również byłem zaskoczony, otwierając pierwszą przesyłkę z kondensatorami elektrolitycznymi firmy Panasonic, serii FR. Nie było na nich ani nazwy producenta, ani jego typowego, znanego z innych kondensatorów elektrolitycznych loga firmy (dużej literki M od "Matsushita Electric Industrial Co., Ltd."). Jednak pomiary potwierdziły, że niemal na pewno są one oryginalne i mają deklarowane w nocie katalogowej parametry (zakupiłem je w TME). Mają też typowe dla Panasonica cechy konstrukcji, jak typ i wygląd gumowej uszczelki oraz charakterystyczne dla tego producenta nacięcia aluminiowej obudowy.
Panasonic_FR.jpg
-
Kondensatory elektrolityczne innych serii Panasonica, które kupowałem wcześniej, zawsze miały na obudowie umieszczone logo tego producenta, a teraz w serii FR już go nie mają...
Pansonic_FC_FM.jpg
-
EDIT:
Na kilku kondensatorach ze zdjęcia poniżej widoczne jest znacznie starsze logo firmy Panasonic.
Pansonic_3.jpg
-
Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ Ω μ °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^

ODPOWIEDZ