Kapsch 540 w

Radioodbiorniki lampowe i wszystko co jest z nimi związane.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

ed_net
625...1249 postów
625...1249 postów

Kapsch 540 w

Post autor: ed_net » czw, 7 listopada 2019, 20:09

Witam !
Kilka lat oczekiwał Kapsch 540 W na swoją kolej i się doczekał . Latem odnowiłem skrzynkę , a niedawno uruchomiłem całość. Tkanina podgłośnikowa jest oryginalna , a także tylna ścianka.
A teraz kilka ciekawostek . Radio ma klasyczny układ na lampach ECH11 , EBF11 ,EF11,EL11 i EM11 i EZ12 , uruchomienie m.cz. odbyło się bez większego problemu po wymianie kilku kondensatorów , natomiast z odbiorem stacji było gorzej . Okazało się , że radio ma przełącznik z modelu 540GW , a więc trochę inne połączenia , a co gorsze to styki przełącznika napylane były srebrem i zupełnie wytarte . Pozostało mi uruchomić po połączeniach na krótko na falach długich Warszawę I, oraz gramofon.
Ale to nie koniec zabawy , radio ma p.cz. 129,5 kHz i pomimo dostrojenia ciągle odbiera nawet Warszawę I z zakłóceniami. Siedziałem z tydzień zrezygnowany ,aż w końcu wpadłem na pomysł żeby spróbować włączyć radio w niedzielę jak cała wieś będzie na mszy . Odłączyłem też w domu komputery i oświetlenia i okazało się że radio odbiera czysto i głośno Warszawę I , nawet z ogranicznikiem napięcia anodowego.
Inne radia z p.cz. 465 kHz odbierają znacznie lepiej i nie są tak uczulone na zakłócenia.
Radio poszło na półkę, a efekty pokazuję na fotkach . Może jakość zdjęć nie jest najlepsza , ale dobry aparat foto mi się utopił na Krecie , a tego nowego się dopiero uczę .
Pozdrawiam Kolegów , i jak Ktoś ma jakieś pytania co do Kapscha to zapraszam .
Załączniki
kapsch 1.JPG
kapsch2.JPG
kapsch3.JPG
kapsch4.JPG

ODPOWIEDZ