Trioda to forum czy aukcja internetowa?

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Czy należy wprowadzić wymóg podawania cen oferowanych w dziale ogłoszeń przedmiotów?

Czas głosowania minął pn, 18 listopada 2013, 10:18

Tak
35
95%
Nie
2
5%

Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Trioda to forum czy aukcja internetowa?

Post autor: Thereminator » ndz, 3 listopada 2013, 10:18

Ponieważ w dziale ogłoszeń notorycznie pojawiają się ogłoszenia będące zakamuflowanymi aukcjami (bo jak inaczej nazwać wystawienie towaru bez podania ceny z adnotacją "oferty słać na PW"?), co wielokrotnie powoduje zbędne dyskusje, napięcia i niejasności, proponuję wprowadzenie w regulaminie wymogu podawania w dziale ogłoszeń ceny za wystawiane przedmioty.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

Krzysiek16
375...499 postów
375...499 postów

Re: Trioda to forum czy aukcja internetowa?

Post autor: Krzysiek16 » ndz, 3 listopada 2013, 12:09

W przeciwnym razie będzie licytacja BCM :twisted:

Awatar użytkownika
george6
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: george6 » ndz, 3 listopada 2013, 12:18

Proponuję, by Admin usuwał ogłoszenie sprzedaży, które nie zawiera ceny !!
µ Ω ± ÷ Π φ × Δ Θ Λ « » ≤ ≥
Σ Φ Ψ α β χ τ γ δ ε ζ η ψ •
θ λ ξ ρ σ ω κ ² ³ ½ ¼ ¾ π sp
§ © ® ° ™ Γ ∑ √ ∞ ∫ ≈ ≠ ≡ Ξ

Awatar użytkownika
jacekk
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: jacekk » ndz, 3 listopada 2013, 13:37

Popieram. Na innych forach jest to wymóg, nie spełnienie tego, czyli nie podanie ceny skutkuje bezdyskusyjnym usunięciem takiego posta, lub ostrzeżeniem o takiej czynności jeśli cena nie zostanie podana w krótkim terminie.

cirrostrato
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: cirrostrato » ndz, 3 listopada 2013, 13:59

Też popieram.
Jeśli masz kwadrę wnucząt i przechodząc na emeryturę wydaje ci się, że będziesz miał mnóstwo wolnego czasu, to ci się wydaje....

Awatar użytkownika
Piotr
moderator
Kontakt:

Post autor: Piotr » ndz, 3 listopada 2013, 14:27

Myślałem, że taki wymóg już dawno jest :oops:

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » ndz, 3 listopada 2013, 15:29

W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

geguś

Post autor: geguś » ndz, 3 listopada 2013, 15:42

Hehehe. Czyli z jednej strony zamordyzm, bo brak podanej ceny, z drugiej wieki foch bo moderator poprawił na czerwono jedną literę w poście. Czego chcecie? Wprowadziś swoje widzimisię? A co z postami lub tematani niezwiązanymi z tematyką forum?

Awatar użytkownika
jacekk
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: jacekk » ndz, 3 listopada 2013, 16:12

Ale tu nie chodzi o ogół forum tylko o konkretny dział, a dokładniej "Sprzedam" i jasność sprawy związanej ze sprzedażą. Cena powinna być widoczna dla każdego użytkownika aby nie było niejasności i nie było potrzebne wysyłanie PW o każde zapytanie.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » ndz, 3 listopada 2013, 16:49

Widze, że temat wzbudził zainteresowanie i warto w nim podyskutować w celu znalezienia jakiegoś "złotego" środka. Pozwólcie więc, że i ja dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze.

Zacznijmy od tytułu wątku. Skąd wziął sie taki dramatyzm :shock: Z tytułu wątku wynika, że Forum kręci się wyłącznie wokół ogłoszeń i regulamin działu Ogłoszenia decyduje czy nasze Forum jest dyskusyjne czy aukcyjne. To by było bardzo smutne. Sądzę, że wszystko zależy od tego w jakim celu uczestniczy się w Forum TRIODA. Jeśli chodzi o mnie, to do działu Ogłoszenia zaglądam chętnie ale bez żadnych emocji. Te pozostawiam sobie do dyskusji w działach tematycznych. Cyzelowanie regulaminu związanego z Ogłoszeniami wydaje mi sie równoznaczne z przyznawaniem, że ten dział jest niesłychanie ważny, podczas gdy jest według mnie mało istotnym dodatkiem.
Thereminator pisze:Ponieważ w dziale ogłoszeń notorycznie pojawiają się ogłoszenia będące zakamuflowanymi aukcjami (bo jak inaczej nazwać wystawienie towaru bez podania ceny z adnotacją "oferty słać na PW"?), co wielokrotnie powoduje zbędne dyskusje, napięcia i niejasności, proponuję wprowadzenie w regulaminie wymogu podawania w dziale ogłoszeń ceny za wystawiane przedmioty.
Według moich obserwacji podanie ceny również powoduje zbędne dyskusje. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że dodanie ogłoszenia z ceną, która nie odpowiada osobom zainteresowanym oferowanym towarem jest przyczyną znacznie obszerniejszych i całkowicie zbędnych dyskusji niż w przypadku towaru bez propozycji cenowych. Te dyskusje odbijają się również na mnie w postaci wiadomości prywatnych, w których "urażeni" zainteresowani towarem domagają sie zlinczowania oferenta, lub co najmniej napiętnowania go na Forum.
george6 pisze:Proponuję, by Admin usuwał ogłoszenie sprzedaży, które nie zawiera ceny !!
Do sporego obciążenia związanego z administrowaniem Forum chcesz mi dodać zabawę w aukcyjnego cerbera? Chyba nie masz litości :? . A co jeśli oferent po prostu nie ma pojęcia ile jest wart towar? Ogłoszenia dają często osoby, które trafiają tutaj przypadkowo bo znalazły na strychu po dziadku jakieś stare elektroniczne graty. Mam wszczynać śledztwa i prowadzić sprawy wyjaśniające, czy nie mamy do czynienia z takimi przypadkami? A co jeśli usunięcie takiego ogłoszenia spowoduje, że jakiś niesłychanie ważny dla historii naszej radiotechniki element (choćby i w wyniku jakiejś prywatnej licytacji) zamiast znaleźć się na półce kolekcjonera skończy swój żywot w kuble na osiedlowym śmietniku :( .
jacekk pisze:Popieram. Na innych forach jest to wymóg, nie spełnienie tego, czyli nie podanie ceny skutkuje bezdyskusyjnym usunięciem takiego posta, lub ostrzeżeniem o takiej czynności jeśli cena nie zostanie podana w krótkim terminie.
To bardzo wybiórczy pogląd. Równie dobrze mogę napisać, że na innych forach (i jest to prawda bo jestem na wielu takich forach aktywnym użytkownikiem) nie ma takiego wymogu. Co więcej są fora tematyczne (polecam jedno z największych, zawierających dział lampowy - osoby biegłe w temacie domyślą się o jakie forum chodzi), na którym panuje dodatkowo niepisana zasada, że kupujący, jeśli ustalą to ze sprzedającym nie informują na forum za ile dany element, czy też układ kupili. I to mnie nie dziwi, gdyż mam tutaj na myśli forum zagraniczne, na którym brak jest tego naszego "polskiego piekiełka", w ramch którego wszystko wszystkich niesłychanie irytuje, a już jeśli w grę wchodzi jakaś kasa to tylko krok od wypowiedzenia wojny.
Piotr pisze:Myślałem, że taki wymóg już dawno jest :oops:
Nie, takiego wymogu nie ma. Z powodu, który starałem się wyjaśnić wcześniej.

Koledzy, apeluję o zdrowy rozsądek :) . Już wielokrotnie musiałem interweniować w dziale Ogłoszenia argumentując, że tak jak nikt nie ma obowiązku zamieszczać ogłoszenia jeśli ma coś do zaoferowania ale nie ma ochoty o tym pisać na Forum, tak nikt nie ma obowiązku kupować oferowanego towaru nie tylko jeśli cena mu nie odpowiada. Może tego nie robić np. dlatego, że nie podoba mu się nick Użytkownika, że dzisiaj pada lub jest słonecznie, że nie smakował mu obiad itp. ... itd. Przecież do działu Ogłoszenia w ogóle można nie zaglądać.
Jeśli ktoś poda atrakcyjną cenę za element, którym jestem zainteresowany to z chęcią go kupuję i będę to zawdzięczał temu, że regulamin działu nie odstraszył ogłoszeniodawcy. Jeśli cena nie bedzie atrakcyjna to pytam się, czy jej nie obniży lub rezygnuję. Jeśli ceny nie ma w ogłoszeniu to się o nią pytam lub rezygnuję. Jeśli ktoś pisze, że sprawę chce wyjaśnić na PW to się pytam i wyjaśniam lub rezygnuję. Czy to takie trudne do zaakceptowania? Czy nie możemy na naszym lokalnym Forum poziomem akceptacji do poczynań innych Użytkowników choćby trochę zbliżyć się do atmosfery panującej na forach miedzynarodowych?
Pozdrawiam
GSMOK

geguś

Post autor: geguś » ndz, 3 listopada 2013, 17:15

gsmok pisze:Czy to takie trudne do zaakceptowania? Czy nie możemy na naszym lokalnym Forum poziomem akceptacji do poczynań innych Użytkowników choćby trochę zbliżyć się do atmosfery panującej na forach miedzynarodowych?
Trudne i niemożliwe do czasu, gdy będziemy narodem tolerancyjnym tylko w swoich opowiastkach bajkopisarskich, niepotwierdzonych przez inne nacje.

Awatar użytkownika
Piotr
moderator
Kontakt:

Post autor: Piotr » ndz, 3 listopada 2013, 17:31

geguś pisze:Trudne i niemożliwe do czasu, gdy będziemy narodem tolerancyjnym tylko w swoich opowiastkach bajkopisarskich, niepotwierdzonych przez inne nacje.
To bądźcie.

Przepraszam za uwagę.

Awatar użytkownika
Waldemar D.
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: Waldemar D. » ndz, 3 listopada 2013, 20:04

Kolego :arrow: geguś: niepotrzebnie wprowadzasz emocje przy próbie rozwiązania tego problemu. Przecież ten dział jest, jak słusznie zauważył gsmok, marginesem działalności Triody. Podzielam też pogląd, że żadne regulaminy nie nauczą kindersztuby. Ze swej strony, w sytuacjach ekstremalnych, mam zamiar korzystać z wolności słowa i komentować skrajne wygodnictwo czy cwaniactwo, bo pozostawienie takich przypadków jak ostatnio bez komentarza, może utwierdzić niektórych członków Forum w niesłusznym mniemaniu, że są wybitnie sprytni i że jest fajnie.

geguś

Post autor: geguś » ndz, 3 listopada 2013, 21:02

Kolego Waldemarze. Kto tu wprowadza i co, to proszę sobie poczytać całość forum. Widocznie prawda kole w oczy. Mi, jak nie potrzeba to nie zadaję głupich pytań po ile lub nie wysyłam na PW info ile bym za to dał, bo mnie zakup nie interesuje, więc się nie podniecam i żadnych spięć z tego powodu nie ma. Są wtedy gdy kupujący myśli, że trafił na frajera i może za bezcen wyciągnąć od niego towar, lub gdy sprzedający myśli że trafił na forum wariatów, którzy zapłacą każdy pieniądz za każde goowno.

Ten temat może i jest marginesem działania forum, więc dlaczego tak ważny, że istnieje niecałe 12h a zaraz jedna strona postów pęknie i nie skończy się na niej?

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » pn, 4 listopada 2013, 08:53

No i wszystko jak widzę pozostało po staremu :oops:. Temat nie jest ważny i na typowym zagranicznym forum zniknąłby w niebycie, natomiast w Polsce staje się centrum uwagi.
lake-of-fire.jpg
Polskie piekiełko
Brakuje tu tylko polskich proporczyków w dłoniach :(
Pozdrawiam
GSMOK

Zablokowany